Czy Forskolina pomaga Ci stracić wagę?

Utrata wagi może być bardzo trudna. Wiele osób, które nie udaje się schudnąć poprzez dietę poszukuje roślin leczniczych lub naturalnych suplementów odchudzających.

Według badań tylko 15% populacji może schudnąć przy samej diecie, reszta populacji szuka innych alternatyw, takich jak suplementy diety lub produkty naturalne.

Forskolin jest jednym z tych naturalnych suplementów, które rzekomo pomaga schudnąć szybko, jest to związek wykonany z rośliny.

Forskolin jest aktywnym związkiem występującym w korzeniach Coleo de la India (Coleus forskohlii), tradycyjnej rośliny związanej z inną rośliną leczniczą, taką jak mięta.

Od czasów starożytnych roślina ta jest stosowana w tradycyjnej medycynie do leczenia różnych dolegliwości i chorób.

Niektóre badania i badania naukowe wykazały, że roślina ta ma pewne korzyści dla organizmu.

W ostatnich latach, w ostatnich latach, skóra zyskała popularność, konsumując się schudnąć, to szczególnie w Stanach Zjednoczonych, w 2014 roku Doctor Oz w swoim programie zaprezentował ten produkt jako alternatywę do tego celu.

Obecnie prowadzone są badania nad wpływem tego aktywnego składnika na metabolizm tłuszczów. Chociaż badania te są generalnie prowadzone w probówkach testowych i na zwierzętach, sugerowano, że mają one korzystny wpływ na ludzi.

Ten aktywny składnik stymuluje uwalnianie tłuszczu przechowywanego w komórkach tłuszczowych, jak również wtedy, gdy organizm potrzebuje tkanki tłuszczowej do produkcji energii. (2)

Samo uwolnienie tłuszczu nie wystarczy, aby wspomóc utratę masy ciała, ale musi mu towarzyszyć deficyt kalorii.

Aby schudnąć, wydatki na energię muszą przekraczać pobór energii.

Generalnie, suplementy diety mogą pomóc skutecznie niedobór kalorii, ponieważ tłumią apetyt, poprawiają trawienie, zwiększają spalanie tłuszczu (wzrost szybkości przemiany materii), ale dlatego udowodniono, że forskolina nie może mieć tego wpływu w organizmie.

Jednak przy użyciu forskoliny uzyskano obiecujące wyniki, sugerujące, że pomaga to w zapobieganiu utracie tłuszczu poprzez zachowanie masy mięśniowej. (3)

Obecnie niewiele jest badań przeprowadzonych na ludziach nad wpływem tego aktywnego składnika na organizm w celu schudnięcia. Wśród tych badań stwierdzono, że u 30 mężczyzn z nadwagą i otyłością…. (4)

W którym 15 mężczyzn zużyło 250 mg ekstraktu z Coleus forskkohlii z 10% skórki, dwa razy dziennie przez 12 tygodni. Podczas gdy reszta używam placebos tej samej ilości.

Ostatecznie wyniki badań wykazały, że liczba osób stosujących wyciąg z forskoliny znacznie zmniejszyła się, jednak całkowita masa ciała nie uległa zmianie.

To, co pozostawia jako wniosek z tego badania: jest to, że suplementacja forskolin nie powoduje utraty masy ciała, ale może być skuteczny w poprawie składu ciała mężczyzn i może być pomocne, aby zapobiec przyrostowi masy ciała u kobiet.

Dlatego obecne dowody wskazują, że dalsze badania są nadal potrzebne, aby móc rekomendować ten składnik aktywów być skuteczne dla utraty wagi.

Obecnie, stało się bardzo popularne do stosowania forskolin ekstraktu z wyciągu z forskoliny suplementów do schudnąć.

Popularność ta gwałtownie rosła, kiedy lekarz bardzo popularny w telewizji zaczął promować ją jako cudowny produkt (1).

nosił na świat przez “genialnego geniusza uwięzionego w butelce” lub jakby egzotyczną roślinę leczniczą wywodzącą się z “nowego świata” (1).

Komentarze na temat tak zwanych “cudownych produktów” trudno jest ignorować, kiedy pochodzą:

Należy jednak pamiętać, że najbardziej naturalne i najbardziej przywiązane do Twojego zdrowia jest zawsze najlepsze dla Ciebie w dłuższej perspektywie czasowej.

Zostało naukowo udowodnione, że dieta, którą jesz, jest o wiele ważniejsza dla zdrowia i masy ciała niż naprawdę sądzisz.

Badania naukowe i wsparcie badawcze, że twoja codzienna dieta jest twoim głównym lekarstwem.

Im bardziej świadomi tego, tym łatwiej będzie wam modyfikować niektóre aspekty diety, tak aby była jeszcze zdrowsza.

Współczesna medycyna i nowoczesny marketing zapomniały tę przesłankę, więc teraz bardziej niż kiedykolwiek jest ważne, że jesteś dobrze poinformowany o prawdziwych efektów i wyników suplementów, które są promowane, takich jak ekstrakt forskolin.

Prawda jest taka, że forskolin ma pewne skutki, które mogą być korzystne dla Ciebie, ale to, co nie ma “magiczne” lub “cudowne” efekty, aby schudnąć i tkanki tłuszczowej.

Jeśli chcesz poznać rzeczywistość forskolinu i jego wpływ na organizm, przeczytaj dalej.

Pierwsze badanie dotyczące wpływu forskoliny na p.

Be the first to comment on "Czy Forskolina pomaga Ci stracić wagę?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*